Brak dostępnych produktów.
Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.
W ofercie sklepu nawadnianieipompy.pl znajdziesz wszystkie elementy, niezbędne do stworzenia instalacji zasilającej w wodę altanę, dom, firmę lub system nawadniający:
- pompy powierzchniowe, głębinowe i zatapialne
- falowniki
- zbiorniki ocynkowane i przeponowe
- wyłączniki ciśnieniowe mechaniczne i elektroniczne
- zabezpieczenia przed "suchobiegiem"
- rury, kształtki, złączki, osprzęt i akcesoria
"Siedzimy" w temacie od 1997 roku - skorzystaj z naszego doświadczenia, jeżeli potrzebujesz rady lub doboru urządzenia...
Jeszcze niedawno przemienniki częstotliwości wykorzystywano do sterowania prędkością obrotową silników trójfazowych wyłącznie w przemyśle. Rozwój technologii i nieznaczne modyfikacje urządzeń "domowych" pozwoliły przenieść nowoczesne rozwiązania "pod strzechy".
Tradycyjne zestawy hydroforowe składają się z pompy, zbiornika hydroforowego, wyłącznika ciśnieniowego oraz zabezpieczeń elektrycznych. Im większy zbiornik, tym lepiej dla pompy, więc urządzenie zajmuje sporo miejsca. Zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem, zanikiem fazy i suchobiegiem też wypadałoby zamontować, a dla zwolenników stałego ciśnienia obowiązkowym elementem instalacji jest zawór redukcyjny.
Można inaczej, nowocześnie, kompaktowo i jak dobrze policzymy, wcale nie drożej w chwili zakupu zestawu, a z pewnością korzystniej podczas eksploatacji:
- pompa: element obowiązkowy, jedno- lub trójfazowa
- zbiornik: wystarczy objętość 8-25l; nie magazynujemy wody, potrzebujemy niewielkiej objętości do równoważenia nagłych zmian ciśnienia wody w instalacji
- falownik: multizadaniowe urządzenie, które zastąpi reduktor ciśnienia, wyłącznik ciśnieniowy, wyłącznik silnikowy, zabezpieczenie przed pracą pompy bez wody, zabezpieczenie nadprądowe, zabezpieczenie przed zwarciem, zabezpieczenie przed nieprawidłowym napięciem, zabezpieczenie przed brakiem fazy
Jak to działa? W dużym uproszczeniu: na podstawie ciśnienia w instalacji falownik zmienia prędkość obrotową silnika pompy, aby utrzymać stałe ciśnienie niezależnie od pobieranej wydajności. Regulacja odbywa się płynnie, a uruchomienie i zatrzymanie silnika przebiega w trybie "soft", czyli bez obciążeń i sił skracających żywotność... W czasie pracy i "postoju" pompy moduły elektroniczne monitorują parametry prądu, wykrywając i raportując wszelkie przekroczenia zaprogramowanych wartości (przeciążenie, zwarcie, suchobieg, napięcie, obecność faz, ...).
Mały wywód na temat doboru falowników do pomp głębinowych i hydroforowych, czyli dlaczego falownik 1,5kW nie działa z silnikiem 1,5kW...
Moc, obsługiwana przez falownik to maksymalna wartość, jaką może pobrać podłączony do inwertera silnik.
Moc silnika, widoczna na jego tabliczce znamionowej, jest wartością zmierzoną na wale, oddawaną. Moc pobierana jest wyższa i wynika ze strat, jakie powstają podczas zmiany prądu na moment obrotowy (tarcie łożysk, opór aerodynamiczny wentylatora, ciepło). Wylicza się ją jako iloczyn prądu znamionowego i napięcia. Przykładowy silnik o mocy 1,5kW i prądzie 9,7A przy napięciu 230V pobiera moc 2,231kW!
Prawidłowy dobór falownika opiera się o znamionowe natężenie prądu, wyrażone w amperach (A) – wartość znajduje się na tabliczce znamionowej silnika.
Maksymalny prąd, obsługiwany przez falownik powinien być o 10% wyższy od prądu znamionowego silnika. Jeżeli Twój inwerter ma współpracować z pompą „ekonomiczną”, brandowaną w Polsce, ale produkowaną na dalekim wschodzie, przewymiaruj prąd znamionowy deklarowany na tabliczce o 20%.
Przeczytaj uważnie instrukcję montażu i obsługi falownika. Niektóre modele wymagają zmiany ustawień przed pierwszym uruchomieniem pompy, ponieważ posiadają oprogramowanie identyczne dla pracy z silnikami jedno- i trójfazowymi.
W naszym sklepie znajdziecie wiele różnych pomp, dedykowanych do zasilania instalacji nawadniających:
- zatapialne (do deszczówki, automatyczne), np IBO Rainer 1200 AUTO
- głębinowe (do studni kręgowych, automatyczne), np Omnigena Omnitron 5000 Automat
- powierzchniowe z falownikami, np. Omnigena WZ SMART PM
- powierzchniowe z wyłącznikami przepływowymi, np. IPRO S-MCI + WATER PASS 2
Monoblokowa pompa głębinowa to konstrukcja, która pozwala na pracę w studni kręgowej lub otwartym zbiorniku bez płaszcza wymuszającego opływ chłodzący wokół silnika. W typowej, odseparowanej (silnik - sito wlotowe - hydraulika) głębinówce samo zanurzenie silnika w wodzie nie wystarczy do jego chłodzenia...
W naszym sklepie znajdziecie kilkadziesiąt modeli pomp 3", przeznaczonych do montażu w studniach głębinowych o średnicy płaszcza 110 lub 125mm:
- Omnigena 3T, 3B, 3Z oraz 3V
- Hydro-Vacuum GTB
- IPRO
- Predollo 3SR
Chętnie pomożemy Ci w doborze urządzenia, obliczymy jego punkt pracy oraz sprawdzimy warunki instalacji dla właściwego chłodzenia silnika...
W naszym sklepie znajdziecie kilkadziesiąt modeli pomp 3,5", przeznaczonych do montażu w studniach głębinowych o średnicy płaszcza 110 lub 125mm:
- Omnigena 3,5SC2 do 70l/min, 35SC3 do 93l/min oraz oraz 3,5SC5 do 125l/min
- IPRO 3,5" o wydajnościach do 70 lub do 100l/min
- HYDRO-VACUUM GTC.1 o wydajności do 70l/min oraz GTC.2 o wydatku do 100l/min
Chętnie pomożemy Ci w doborze urządzenia, obliczymy jego punkt pracy oraz sprawdzimy warunki instalacji dla właściwego chłodzenia silnika...
W naszym sklepie znajdziecie pompy hydroforowe znanych marek, takich jak Grundfos, Hydro-Vacuum, IBO, IPRO, LFP, Omnigena, Pedrollo i wielu innych...
Łączy je zdolność ssania z głębokości do 8m, co wynika z właściwości fizycznych wody. Różnice? Wykonania materiałowe, konstrukcje i ilości wirników, prędkości obrotowe silników, rodzaje uszczelnień, ..., wydajności, wysokości podnoszenia.
Chętnie pomożemy Ci w dokonaniu właściwego wyboru...
W naszym sklepie znajdziecie zestawy hydroforowe znanych marek, takich jak Grundfos, Hydro-Vacuum, IBO, IPRO, LFP, Omnigena, Pedrollo i wielu innych...
Oferujemy mikrourządzenia dla działkowców, kompaktowe zestawy dedykowane do domów jednorodzinnych oraz agregaty wielopompowe do obsługi budynków wielorodzinnych, przemysłowych i rolniczych.
Chętnie pomożemy Ci w dokonaniu właściwego wyboru...
W naszym sklepie znajdziecie zbiorniki hydroforowe znanych marek:
- Hydro-Vacuum: pionowe zbiorniki ocynkowane HVP oraz obustronnie malowane poziome i pionowe zbiorniki przeponowe ZBO
- Aquasystem: zbiorniki przeponowe poziome VAO i AHR+ oraz pionowe VAV i AVR+
- IPRO: membranowe zbiorniki FIX stojące i leżące z 5-letnią gwarancją
- IBO Italy: przeponowe zbiorniki pionowe GBV oraz poziome GBV
- Omnigena: zbiorniki przeponowe poziome
- GWS (Global Water Solutions): zbiorniki membranowe Challenger oraz kompozytowe C-2 Lite CAD
Czy wiecie, że najważniejszym "składnikiem" każdego zbiornika jest... powietrze? Stała poduszka powietrzna pod określonym ciśnieniem umożliwia magazynowanie pobranej ze studni wody i przede wszystkim wydłuża żywotność pompy, która nie jest zmuszana do startu przy każdym odkręceniu kranu. Poduszka utrzymywana jest pomiędzy przeponą a ścianami zbiornika lub pozostaje nieoddzielona od wody w zbiornikach tradycyjnych, ocynkowanych. Z wyjątkiem zbiorników bezobsługowych FIX oraz Challenger i C-2 Lite CAD ciśnienie/poziom powietrza należy regularnie kontrolować.
Jakie są zasady doboru zbiornika? Chętnie pomożemy Ci w wyborze właściwego...
W naszym sklepie znajdziecie części zamienne do pomp, zbiorników i zestawów hydroforowych oraz wyłączników ciśnieniowych:
- korpusy ssące, tłoczne, łożyskowe, dyfuzory, kierownice, wirniki i uszczelnienia mechaniczne
- sznury uszczelniające, dławiki i dociski
- przepony, kołnierze, króćce i "wentyle"
- płynowskazy, manometry i uszczelki włazów
Zamówienie części zamiennych do pomp i hydroforów wymaga w większości przypadków "rzucenia okiem" na tabliczkę znamionową posiadanego urządzenia - w ramach jednego typu części zamienne różnią się w zależności od serii produkcyjnej i nie pasują do siebie...
Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.