Zakres cenowy
Sortowanie
Producent



    Czysta woda to podstawa...

 

Ochrona pompy.

 

    Niemal każda instrukcja obsługi pompy hydroforowej zawiera wpis: należy zabezpieczyć urządzenie przed pompowaniem cieczy zawierających ciała stałe - uszkodzenia powstałe na skutek działania piasku lub innych zanieczyszczeń nie podlegają gwarancji.

 

W studni.

 

    Na pierwszej linii frontu walczy filtr studzienny. Wykonany jest z perforowanej rury PVC, owiniętej siatką podkładową, właściwą siatką studniarską oraz osłonięty kolejną warstwą siatki ochronnej i żyłki. Taka konstrukcja, obsypana w odwiercie żwirem o odpowiedniej gradacji lub umieszczona bezpośrednio w studni kręgowej gwarantuje ochronę pompy przed piaskiem. 

 

Przed pompą.

 

    Czasem instalujemy pompę w "podejrzanych" warunkach, nie mając pewności w jaki sposób wykonano i zabezpieczono studnię. Rozwiązaniem jest wtedy montaż filtra dyskowego po stronie ssącej. W jego wnętrzu znajdziemy stos pierścieni, których stykające się ze sobą powierzchnie posiadają żłobienia, nie przepuszczające "gości" o średnicy powyżej 0,13mm.

 

 

Za pompą.

 

    Filtrowaniem wody z substancji, które nie są szkodliwe dla pompy, zajmujemy się dopiero po stronie tłocznej. W zależności od potrzeb korzystamy z filtrów sznurowych lub węglowych. Uwaga! Tego typu wkładów nie wolno używać po stronie ssącej - z uwagi na swoją gęstość (od 5 mikronów) powodują duże opory hydrauliczne i znacząco ograniczają lub nawet uniemożliwiają zdolność zasysania.



Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.