Zakres cenowy
Sortowanie
Producent



Czy można poprawić parametry sieci wodociągowej?

 

   Tak.

 

   Najprostszym rozwiązaniem jest użycie tradycyjnego zestawu: pompa ze zbiornikiem i wyłącznikiem ciśnieniowym, ale... Większość producentów nie zezwala na pracę urządzenia z nadciśnieniem po stronie ssącej, ponieważ może być szkodliwe dla elementów pompy. Hydrofor pracuje poza tym pomiędzy dwoma wartościami ciśnienia, ustawianymi na wyłączniku, co wpływa na dyskomfort użytkowania.

 

 

Zmienna prędkość.

 

   Bardzo popularne stały się przemienniki częstotliwości, współpracujące z odpowiednio skonstruowanymi silnikami jednofazowymi. Umożliwiają one regulację prędkości obrotowej i płynną zmianę parametrów pompy. Czujnik ciśnienia przekazuje sygnał do sterownika, który odczytuje go i przetwarza, dostosowując częstotliwość prądu, płynącego do silnika. Hydraulika pompy obraca się w wymaganym tempie, uzyskując stałe, zaprogramowane ciśnienie wody. 

 

 

Dodatkowe funkcje.

 

   Obecność czujnika ciśnienia i przepływu umożliwia zabezpieczenie pompy i instalacji przed szkodliwymi zjawiskami, takimi jak praca bez wody lub uderzenia hydrauliczne podczas rozruchu. Układy elektroniczne monitorują parametry zasilania, reagując na nadmierne spadki napięcia, zwarcia lub przeciążenia. Każda z pomp inwerterowych jest również wyposażona w niewielki zasobnik, kompensujący uderzenia hydrauliczne oraz spadki ciśnień, wynikające z niewielkich nieszczelności instalacji.

 

 

Sterowanie.

 

   Boicie się? Programowanie pompy z falownikiem jest prostsze i szybsze, niż regulacja mechanicznego wyłącznika ciśnieniowego! Wymagane ciśnienie pracy ustawia się na panelu sterującym za pomocą przecisków, a resztą zajmie się "inteligentny" sterownik...



Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.