Z wodociągów do domów.

 

    Zmiana parametrów pompy przez sterowanie prędkością obrotową silnika elektrycznego to proces do niedawna wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle i wodociągach. Od kilku lat przemienniki częstotliwości dostępne są dla użytkowników "domowych", dzięki wyposażeniu w odpowiednie funkcje i intuicyjne sterowanie. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż w większości jednofazowych silników pomp głębinowych dokonano zmian w konstrukcji uzwojenia, dlatego praca z częstotliwością 30Hz jest dla nich bezpieczna.

 

Jeden za wszystkich.

 

    Każdy z falowników, dedykowanych do pracy z pompą głębinową, oprócz utrzymania stałego ciśnienia, zabezpiecza przed pracą na sucho, zwarciem, przeciążeniem oraz niewłaściwym napięciem. Modele zaawansowane pozwalają na ograniczenie ilości załączeń, regulację czasu rozbiegu i dobiegu, histerezę ciśnień i wiele innych. Podsumowując, falownik zastępuje kilka urządzeń i zabezpieczeń.

 

Zbiornik.

 

    Do poprawnej pracy wymagany jest niewielki zbiornik przeponowy, którego zadaniem jest tłumienie uderzeń hydraulicznych i stabilizacja ciśnienia podczas startu i zatrzymania pompy, mimo że są one "miękkie". Z zasady, w instalacji z falownikiem, pojemność robocza (1/3 nominalnej) zbiornika powinna wynosić około 10% wydajności maksymalnej pompy z silnikiem jednofazowym lub 5% wydajności dla 3x400V. Przykład: pompa 3,5SC3/16 230V -> 10% z 93l/min = 9l -> zbiornik 24l o pojemności roboczej 8l.

 

Szeroki wybór!

 

    Oferta pomp głębinowych z falownikiem na stronach sklepu nawadnianieipompy.pl jest nieustannie poszerzana. Zajmujemy się również montażem zestawów z falownikami, więc niemal każde ze sprzedawanych przez nas urządzeń znamy od strony praktycznej. Mamy w ofercie pompy i falowniki ekonomiczne, takie jak IBO (falowniki IVR-10) i Omnigena (pompy 3,5SC, falowniki FPC oraz FPC PRO) oraz z wyższej półki, na przykład Hydro-Vacuum (pompy 3" GTB oraz 3,5" GTC), IMF (falowniki EASY 2 oraz Premium) , Pedrollo (pompy 3" 3SR oraz 4" 4SR, falowniki przepływowe Steadypres) oraz IPRO (pompy 3" oraz 3,5" IPRO, falowniki IVR-11).

 

Właściwy dobór to 99% sukcesu!

 

    Pamiętajcie, że pompa i falownik wymagają właściwego doboru. Należy wziąć pod uwagę parametry studni i określić zapotrzebowanie instalacji, a falownik dobrać do pompy pod kątem prądu znamionowego uzwojenia silnika. Dobór pompy zbyt małej w stosunku do wymagań będzie skutkować pracą z ciśnieniem poniżej zadanego - falownik nie zmusi pompy do pracy z parametrami przewyższającymi fabryczne. Przewymiarowanie pompy będzie skutkować "taktowaniem", czyli pracą w trybie start/stop podczas poboru wody - obniżanie częstotliwości i obrotów ma swoje granice.

    Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze, jesteśmy do dyspozycji!

 

 

 



Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.