MCI 3-3 pompa z falownikiem IVR-11S do podnoszenia ciśnienia IPRO

Producent: IPRO
Cena: 2160 PLN
Dostępna ilość: 2
Ilość sztuk: 
  • przeznaczenie: działka, ogród, dom, nawadnianie, podnoszenie ciśnienia
  • wydajność: do 85l/min
  • wysokość podnoszenia: do 27m
  • ciśnienie: do 2,7bar
  • wysokość ssania: do 8m
  • silnik: 0,37kW 230V S1 F
IPRO

IPRO MCI jest profesjonalną, wielostopniową pompą, której hydraulika jest w całości wykonana ze stali nierdzewnej AISI304. Jest dzięki temu niesamowicie odporna i może tłoczyć ciecze o temperaturze do 70'C.

Poza pracą w instalacjach hydroforowych, nawadniających i podnoszących ciśnienie, mogą być z powodzeniem stosowane w chłodnictwie, systemach grzewczych, stacjach uzdatniania, myjniach, basenach i rolnictwie.

Silniki pomp MCI posiadają izolację uzwojeń klasy F oraz tryb pracy S1 - do pracy ciągłej!

 

Pompa jest wyposażona w falownik IPRO IVR-11S, który umożliwia automatyczną pracę ze stałym ciśnieniem. Inwerter reguluje obrotami silnika pompy tak, aby ciśnienie po stronie tłocznej było stałe  niezależnie od pobieranej ilości wody - zakres ciśnień i wydajności roboczych znajdziesz na wykresie, opracowanym przez nasz serwis podczas testu na stacji prób.

IVR-11S zabezpiecza przed uszkodzeniem na skutek braku wody w studni lub nadmiernego spadku lustra. Zapewnia również ochronę silnika przed przeciążeniem, zwarciem i zbyt niskim napięciem.

 

Zbiornik przeponowy IPRO FIX o pojemności 8L stabilizuje pracę zestawu i niweluje spadki ciśnień spowodowane ewentualnymi nieszczelnościami instalacji.

 

Parametry pomp pochodzą z materiałów opublikowanych przez producenta oraz z wyników pomiarów na stacji prób, którą dysponuje nasz serwis.

 

Określamy wydajność, wysokość podnoszenia oraz wysokość ssania np. "do 100L/min", "do 5,5bar". Dlaczego? Na tabliczce znamionowej urządzenia znajdują się parametry maksymalne, krańcowe. Przykładowa pompa osiąga 100l/min (przy ciśnieniu 0,0bar) lub 5,5bar (przy wydajności 0,0l/min). Zależność parametrów pomiędzy ich wartościami maksymalnymi należy odczytać z wykresu, stosując uproszczony przelicznik 10m wysokości podnszenia = 1,0bar.

 

Proszę pamiętać, że na realną wydajność, ciśnienie oraz zdolność ssania pompy wpływają średnice, długości i przebieg rur oraz rodzaj i ilość zainstalowanej armatury (zawory, filtry, ...).

Pompy IPRO są objęte 36-miesięczną gwarancją producenta. Szczegółowe warunki gwarancji znajdziesz tutaj.
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.